bio/kontakt

Róża Duda (ur. 1993, Lublin)
roz.duda@gmail.com
Portfolio Róża Duda

Edukacja:
– Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie, 2013-2018
– Zürcher Hochschule der Künste, Fine Arts, 2017-2018
– Universität für angewandte Kunst Wien, Transmediale Kunst, 2016-2017

Nagrody, festiwale:
– Short Waves Festival, Konkurs Polski, Poznań, 2019
– 22th The Short Film Festival of Switzerland, Winterthur, 2018 (CH)
– Best Film Award dla Jestem synem górnika na BEYOND Festival, ZKM – Zentrum fur Kunst – und Medientechnologie, Karlsruhe, 2018 (DE)
– KNAF, Nagroda im. Leszka Knaflewskiego dla młodych twórców, Galeria Miejska Arsenał, Poznań, 2018, nominacja Róża Duda & Michał Soja
– Wyróżnienie w konkursie The Start Point Prize, The Brno House of Arts, 2018, Róża Duda &  Michał Soja (CZ)
– Nagroda Krytyków, Najlepsze Dyplomy Akademii Sztuk Pięknych, 2018, Róża Duda & Michał  Soja
– Wyróżnienie w konkursie Fundacji Grey House, 2017, Róża Duda & Michał Soja
– Wyróżnienie honorowe, X IN OUT Festival, CSW Łaźnia, Gdańsk, 2016
– Młode Wilki 2017, Festiwal Dźwięku i Obrazu, Szczecin
– XI IN OUT Festival, Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia, Gdańsk, 2017
– Limited Access Festival, Teheran, 2017 (IR)

Wystawy indywidualne:
2018
– Pokaz filmu Jestem synem górnika, Kino Lato w Gdańskiej Galerii Miej­skiej, Gdańsk
– Jestem synem górnika, Miesiąc Fotografii w Krakowie & Galeria Henryk, Kraków

2016
– Obserwatorium, Video-galeria Małopolskiego Ogrodu Sztuki, Kraków

Wystawy zbiorowe:
2018
Make No Mistake! Error in Art, FUGA Budapest Centre of Architecture, Budapeszt (HU)
VISIO, European Identities. New Geographies in Artists’ Film and Video, Le Murate Progetti  Arte Contemporanea, Florencja (IT)
KNAF – Nagroda im. Leszka Knaflewskiego dla młodych twórców, Galeria Miejska Arsenał, Poznań
StartPoint Prize 2018, The Brno House of Arts (CZ)
– Najlepsze Dyplomy Akademii Sztuk Pięknych, 2018, Zbrojownia Sztuki, Gdańsk, Nagroda Krytyków
– imMobilized, Fondation Hippocrène, Paryż (FR)
– Krakowski Salon Sztuki, Pałac Sztuki, Kraków

2017
– Jeszcze już bardzo, Galeria Szara Kamienica, Kraków
– Survival 15, Rozwarstwienie,  Instytut Chemii Uniwersytetu Wro­cławskiego
– Superreality, Akademie Galerie, Monachium (DE)
– Kopfkino, Dachauer Wasserturm, Dachau (DE)
– Jak jest?, Galeria Labirynt, Lublin

2016
– Whoja Vu, Folx!, NEW JÖRG GALLERY, Wiedeń (AT)
– 29th Lest Instants Video Festival, wystawa zbiorowa, Marsylia (FR)
– (Nie)obecność,  Galeria Labirynt, Lublin
– Post-90`s, Muzeum Sztuki Współczesnej, Odessa (UA)
– Przegląd Sztuki Sejsmograf, Galeria Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki, Kra­ków
– Urodziny, Galeria Władysława Hasiora, Zakopane
– Teatralność, Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia 2, Gdańsk
– Nuda, Studencki Tydzień Sztuki, Kraków

Stypendia:
– Stypendium Ministra Kultury I Dziedzictwa Narodowego, 2017
– Stypendium SEMP, Swiss Mobility Program, 2017-2018