bio/kontakt

Róża Duda (ur. 1993, Lublin)
roz.duda@gmail.com
Portfolio Róża Duda

Edukacja:
– Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie, 2013-2018
– Zürcher Hochschule der Künste, Fine Arts, 2017-2018 (CH)
– Universität für angewandte Kunst Wien, Transmediale Kunst, 2016-2017 (AT)

Nagrody, festiwale:
Short Waves Festival, II nagroda w Konkursie Polskim, Poznań, 2019
22th Kurzfilmtage Winterthur 2018,  Konkurs Międzynarodowy (CH)
BEYOND Festival, Best Film Award, ZKM – Zentrum fur Kunst – und Medientechnologie, Karlsruhe, 2018 (DE)
KNAF, Nagroda im. Leszka Knaflewskiego dla młodych twórców, Galeria Miejska Arsenał, Poznań, 2018
The Start Point Prize, Wyróżnienie w konkursie, The Brno House of Arts, 2018, Róża Duda &  Michał Soja (CZ)
– Nagroda Krytyków, Najlepsze Dyplomy Akademii Sztuk Pięknych, 2018, Róża Duda & Michał  Soja
– Wyróżnienie w konkursie Grey House Foundation, 2017, Róża Duda & Michał Soja
X IN OUT Festival, Wyróżnienie, CSW Łaźnia, Gdańsk, 2016
Młode Wilki 2017, Festiwal Dźwięku i Obrazu, Szczecin
XI IN OUT Festival, Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia, Gdańsk, 2017
Limited Access Festival, Teheran, 2017 (IR)

Wystawy indywidualne:

2019
– (nadchodząca) Project Room, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Warszawa
Zauberberg, Krakauer Haus, Norymberga (DE)

2018
– Pokaz filmu Jestem synem górnika, Kino Lato w Gdańskiej Galerii Miej­skiej, Gdańsk
– Jestem synem górnika, Miesiąc Fotografii w Krakowie & Galeria Henryk, Kraków

2017
– Obserwatorium, Video-galeria Małopolskiego Ogrodu Sztuki, Kraków

Wystawy zbiorowe:
2019
– (nadchodząca) XI Festiwal Warszawa w Budowie, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie
StartPoint. Prize for European art graduates, Arti et Amicitiae, Amsterdam (NL)

2018
Make No Mistake! Error in Art, FUGA Budapest Centre of Architecture, Budapeszt (HU)
VISIO, European Identities. New Geographies in Artists’ Film and Video, Le Murate Progetti  Arte Contemporanea, Florencja (IT)
KNAF, Nagroda im. Leszka Knaflewskiego dla młodych twórców, Galeria Miejska Arsenał, Poznań
StartPoint Prize 2018, The Brno House of Arts (CZ)
– Najlepsze Dyplomy Akademii Sztuk Pięknych, 2018, Zbrojownia Sztuki, Gdańsk, Nagroda Krytyków
– imMobilized, Fondation Hippocrène, Paryż (FR)
– Krakowski Salon Sztuki, Pałac Sztuki, Kraków

2017
– Jeszcze już bardzo, Galeria Szara Kamienica, Kraków
– Survival 15, Rozwarstwienie,  Instytut Chemii Uniwersytetu Wro­cławskiego
– Superreality, Akademie Galerie, Monachium (DE)
– Kopfkino, Dachauer Wasserturm, Dachau (DE)
– Jak jest?, Galeria Labirynt, Lublin

2016
– Whoja Vu, Folx!, NEW JÖRG GALLERY, Wiedeń (AT)
– 29th Lest Instants Video Festival, wystawa zbiorowa, Marsylia (FR)
– (Nie)obecność,  Galeria Labirynt, Lublin
– Post-90`s, Muzeum Sztuki Współczesnej, Odessa (UA)
– Przegląd Sztuki Sejsmograf, Galeria Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki, Kra­ków
– Urodziny, Galeria Władysława Hasiora, Zakopane
– Teatralność, Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia 2, Gdańsk
– Nuda, Studencki Tydzień Sztuki, Kraków

Stypendia:
– Stypendium Ministra Kultury I Dziedzictwa Narodowego, 2017
– Stypendium SEMP, Swiss Mobility Program, 2017-2018